Archiwum czerwiec 2014


cze 02 2014 Wywiad do szkolnej gazetki :)
Komentarze: 0

 Ostatnimi czasy nasza ekipa poszukiwaczy udzieliła wywiadu do szkolnej gazetki :)

Nasi koledzy - redaktorzy zadawali nam przeróżne pytania :)

Dlaczego wybraliście ten temat?

Wybraliśmy temat „Wyprawa po skarby Bałtyku” aby poznać a zarazem zainteresować innych wiedzą na temat naszego morza. Uważamy, że jest ono bardzo atrakcyjne i jednocześnie bardzo tajemnicze.

Skąd czerpaliście informacje i materiały potrzebne do realizacji projektu?

Wiedzę na temat projektu czerpaliśmy z różnych źródeł … internetu, encyklopedii, gier interaktywnych a także z opowieści marynarzy których poznaliśmy.

Czy praca nad projektem była trudna? Dlaczego? Jak radziliście sobie z problemami?

Praca nad projektem sprawiała nam trudności ale wspólne zaangażowanie pozwalało nam przezwyciężyć przeciwności losu. Zdobywaliśmy konieczne materiały i pomocne informacje nie bacząc na kłopoty , jak na prawdziwych marynarzy przystało :)

Jak Wam się pracowało w zespole – w jednej „drużynie”?

Praca w drużynie była bardzo budująca. Czuliśmy, że każdy z nas ma jakąś rolę do spełnienia. Że odpowiadamy nie tylko za powierzone nam zadania ale za powodzenie całej misji.Byliśmy jak dobrze funkcjonujący statek, w którym każdy trybik działała jak należy.

W jaki sposób realizacja projektu wpłynęła na zainteresowanie tematyką morską?

Dzięki pracy nad projektem zapragnęliśmy poznać wszystkie miejsca, które opisaliśmy w grze. Zafascynowały nas kwestie związane z wrakami statków i innymi „skarbami „ Bałtyku takimi jak złoża ropy czy cenny i znany od starożytności bursztyn.

Jak podzieliliście się zadaniami?

Podzieliliśmy się na grupy zadaniowe, odpowiedzialne za przygotowanie planszy do gry, stworzenie zasad oraz przygotowanie pytań i „pionków” .

Komu zaprezentowaliście efekty waszej pracy i czy prezentacja podobała się?

Naszą pracę zaprezentowaliśmy we wszystkich klasach Szkoły Podstawowej w Zblewie. Gra zrobiła furorę wśród naszych rówieśników. Zachęciło to wszystkich do poszerzania wiedzy o Morzu Bałtyckim i jego skarbach :)

poszukiwacze1 : : bałtyk